Przetwornice i falowniki
PDF Drukuj

Przetwornica częstotliwości to urządzenie energoelektroniczne służące do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych przez zmianę częstotliwości zasilania. A zatem przy zastosowaniu falownika możemy uzyskać następujące efekty:

  • Regulację prędkości obrotowej silników
  • Zmniejszenie prądu rozruchowego
  • Łagodny start / stop silnika
  • Uruchomienie silnika 3-fazowego przy zasilaniu 1-fazowym

Ponadto zasadniczym atutem zasilania urządzen przez falowniki jest oszczędnośc energii elektrycznej. Największe oszczędności odnotowuje się w układach o zmiennym opciązeniu, czyli włąśnie pompy czy wentylatory. W układach gdzie potrzebna jest regulacja wydajności tego typu urządzeń, bezwzględnie ekonomiczniejszą formą jest zmiana prędkości obrotowej silnika niż np. dławienie przepływu.


Nasza firma zajmuję się doborem, montażem i uruchamianiem falowników zarówno stanowiących nieodłaczną część urządzeń (falowniki i moduły boczne lub nabudowane bezpośrednio na silnikach)  takich producentów jak: GRUNDFOS,  WILO,  LESZNO (LFP),  EBARA,  LOVARA itp.

 

Jak również zajmujemy się doborem, montażem i uruchamianiem falowników będących odrebnym elementem, współpracującym z silnikami pomp takich producentów jak : DANFOSS,  GRUNDFOS,  LG,  itp.