Zestawy hydroforowe
PDF Drukuj


Zestawy hydroforowe można podzielić na jedno- i wielopompowe, wybór danego rozwiązania warunkowane jest zapotrzebowaniem na określone wielkości (ciśnienie, przepływ, stabilne ciśnienie). Zestawy jednopompowe najczęściej stosowane są w przypadku mniejszych rozwiązań ( domki jednorodzinne, mniejsze budynki publiczne), zestawy wielopompowe zazwyczaj wykorzystuje się tam gdzie zapotrzebowanie na wodę jest większe i wymagana jest wyższa stabilność ciśnienia.

Innym podziałem jest rozróżnienie na zestawy tzw: załącz / wyłącz (pompy po załączeniu pracują z pełnymi obrotami) oraz na zestawy wyposażone w przetwornice częstotliwości regulujące obroty silników pomp w zależności od zapotrzebowania (rozwiązania znacznie ekonomiczniejsze).

 

 

Zastosowanie:

  • Podnoszenie ciśnienia
  • Utrzymywanie stałego ciśnienia
  • Zaopatrywanie w wodę

 

Wykorzystanie:

  • Hydrofornie
  • Przemysł
  • Zaopatrywanie w wodę

 


 

Zestawy hydroforowe - jednopompowe

Stosowane wszędzie tam gdzie parametry jednej pompy sa w stanie sprostać wymaganym założeniom. Zestawy te wyróżniaja się bardzo łatwą konstrukcją (przypominającą tradycyjny hydrofor), intuicyjnym sterowaniem sa proste w montażu i uruchomieniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zestawy hydroforowe - wielopompowe

Układy wielopompowe stosowane jako elementy odpowiedzialne za dostarczanie wody, podnoszenia ciśnienia. Przewagą układów wielopompowych jest ich mniejsza awaryjność - w przypadku awarii danej pompy zawsze jej praca zastępowana jest przez pompę kolejną pompę, co w znacznym stopniu zmniejsza prawdopodobieństwo całkowitego wyłączenia układu. Praca poszczególnychh pomp uzalezniona jest od zapotrzebowania na wodę w danym momencie, tak  więc układ wielopompowy może pracować z jedna lub wszystkimi pompami w danym momencie. Układy tego typu są idealne w miejscach gdzie nawet chwilowy brak wody może wiązać się ze stratami finansowymi ( technologie w przemyśle) bądź zagrożeniem (np: p. poż).

 

 

Grundfos - MPC-E - zestaw hydroforowy